Мін’юст запрошує юридичну спільноту та громадськість долучитися до обговорення тексту Постанови КМУ «Про реалізацію ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Постановою планується затвердити порядок доступу посадових осіб, зокрема органів державної влади та місцевого самоврядування, судів, працівників МВС, прокуратури, СБУ, нотаріусів і адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також документ установить правила надання таких даних фізичним та юридичним особам.

Нагадаємо: 14.10.2014 р. парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який набрав чинності 25 листопада.

Новації, внесені до законодавства, дають змогу змінити режим доступу до відомостей Державного реєстру прав і зробити їх відкритими та загальнодоступними.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з реєстру надаватиметься за об’єктом нерухомого майна. Водночас отримати такі дані можна буде в електронній формі через офіційний веб-сайт Укрдержреєстру, або в паперовій — подавши відповідну заяву до органів державної реєстрації прав чи нотаріусу.

Спрощується також і порядок отримання відповідної інформації держструктурами, адвокатами та нотаріусами. Вони отримуватимуть інформацію як за суб’єктом, так і за об’єктом нерухомого майна. Важливою новацією є те, що дані надаватимуться в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до держреєстру за допомогою електронного цифрового підпису. Порядок такого доступу має затвердити Кабмін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»