Державна фіскальна служба України роз’яснила, які податкові накладні та розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми. До їх числа віднесені:

  • податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає до 01.01.2015 р., і, відповідно до вимог ПКУ, підлягають реєстрації у ЄРПН, але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 р.;
  • розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 р. і, відповідно до вимог ПКУ, підлягають реєстрації у ЄРПН, але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 р., а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 р. до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає до 01.01.2015 р. Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.

Також податківці відповіли на питання, які податкові накладні та розрахунки коригування не приймають участі в обчисленні реєстраційної суми:

  • податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає до 01.01.2015 р. (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН і періоду, у якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того, чи були вони включені до складу податкового кредиту) і розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання і факту реєстрації їх в ЄРПН);
  • податкові накладні, складені отримувачами послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає на грудень/IV квартал 2014 року, сума ПДВ яких була включена до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період грудень/V квартал 2014 року. (Тут же податківці роз’яснили, що відповідна сума ПДВ включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/I квартал 2015 року).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»