Мінфін наказом від 02.12.2014 р. № 1195 затвердив нові:

Структуру кодування програмної класифікації видатків і кредитування місцевих бюджетів;

Типову програмну класифікацію видатків і кредитування місцевих бюджетів/Тимчасову класифікацію видатків і кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу.

Відповідно до ст. 10 Бюджетного кодексу України, програмна класифікація видатків і кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики (місцевим фінансовим органом) за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах. Вона формується із урахуванням типової програмної класифікації видатків і кредитування місцевого бюджету, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

До застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів використовується тимчасова класифікація видатків і кредитування місцевих бюджетів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

У бюджетному процесі програмно-цільовий метод застосовується на рівні державного бюджету та на рівні місцевих бюджетів (за рішенням Верховної Ради АР Крим, відповідної місцевої ради) (ст. 21 БКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»