У системі «ЗІР» (підкатегорія 101.30.) податківці роз’яснили, чи вважається сума ПДВ, несплачена до бюджету у зв'язку з оподаткуванням операцій з постачання лікарських засобів і медичних виробів за нижчою від основної, ставкою оподаткування, а саме — 7 % податковою пільгою, і який алгоритм розрахунку її суми.

Такий відсоток вважається пільговим (пп. «в» п. 193.1 ст. 193 ПКУ), і вираховувати суми необхідно виходячи з такого алгоритму:

СП = (V пост. – V прид.) х (розмір основної ставки податку — розмір зниженої ставки податку), де:

V пост. — обсяги операцій з постачання лікарських засобів і медичних виробів на митній території України, оподаткованих за ставкою 7 %, — із розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з податку на додану вартість;

V прид. — обсяги операцій з придбання товарів/послуг, використаних в операціях із постачання лікарських засобів і медичних виробів (у т.ч. використаних для виготовлення таких засобів і виробів), оподаткованих за ставкою 7 % (за Методикою визначення сум податків та зборів, несплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджену наказом ДПА України від 29.03.2011 р. № 167).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»