Податківці в підкатегорії 101.16 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР» відповіли на питання: «Чи є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, подання заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), починаючи з 01.01.2015 року?»

На думку податківців, починаючи з 01.01.2015 року, заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) не є підставою для включення сум податку до податкового кредиту, але надходження такої заяви зі скаргою є підставою для проведення контролюючим органом документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань із податку за такою операцією.

Відповідні зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VІІ. Вказані зміни набирають чинності з 01.01.2015 р.

Зокрема, внесено зміни до абз. 13 п. 201.10 ПКУ, згідно з якими подання покупцем заяви зі скаргою на постачальника в разі відмови надати податкову накладну або в разі порушення порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, вилучено з переліку підстав для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»