Судячи з положення про Раду бізнес-омбудсмена, затвердженого постановою КМУ від 26.11.2014 р. № 691, вищезазначена рада — це певна проміжна ланка між бізнесом і владою, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом КМУ.

Керівним органом Ради бізнес-омбудсмена є наглядова рада, яка складатиметься із уповноважених представників групи сторін:

  • блок 1 — Кабінет Міністрів України;
  • блок 2 — міжнародні фінансові установи (Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку);
  • блок 3 — бізнес-асоціації (Американська торгівельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Український союз промисловців і підприємців).

До складу блоків 2 і 3 можуть входити нові члени, якщо група сторін дасть згоду на їх приєднання до Меморандуму.

Одним із завдань Ради є прийняття і розгляд скарг від суб’єктів підприємництва на дії або бездіяльність, зокрема, рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, а також їх посадових осіб.

Таким чином, у частині взаємовідносин «бізнес-влада», Рада бізнес-омбудсмена має розглядати скарги суб’єктів підприємництва щодо вчинення корупційних діянь та/або інших порушень їх законних інтересів. Чи працюватиме це на практиці — покаже час.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»