ДФС в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» відповіли на питання: чи можуть представники ДФС проводити документальну позапланову перевірку в період АТО при знятті з обліку в контролюючих органах ФОП, місцем проживання якої є територія проведення АТО.

Згідно з пп. 78.1.7 Податкового кодексу України, припинення підприємницької діяльності фізособи- підприємця і подання заяви про зняття із обліку є обставиною, яка дає контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII, у період і на території проведення АТО тимчасово забороняється проведення планових і позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у зоні проведення АТО. Водночас це не стосується позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабміном критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження госпдіяльності віднесені до суб’єктів господарювання із високим ступенем ризику.

Статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 р. № 719-VII (далі — Закон № 719) установлено, що перевірки фізосіб-підприємців контролюючими органами (крім ДФС) здійснюються протягом серпня–грудня 2014 року виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

У зв’язку із запровадженням ст. 31 Закону № 719, постановою КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 р. № 408 установлено перелік державних органів, які можуть проводити перевірки підприємств, установ, організацій, фізосіб-підприємців тільки з наданням дозволу Кабміну, у якому відсутні органи Державної фіскальної служби України.

Таким чином, у разі наявності обставин, визначених ПКУ для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи — підприємця (у т. ч. у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, наявності інформації про заниження або завищення суми її зобов’язання, про порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи тощо), керівник контролюючого органу приймає рішення щодо необхідності її проведення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»