ДФС у Донецькій області на своєму офіційному сайті повідомили, що платники ЄСВ, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводиться АТО, можуть подати до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем їх тимчасового проживання заяву (у довільній формі) щодо звільнення їх від обов’язків сплати єдиного внеску та подання звітності на період АТО. Зокрема, така процедура передбачена ч. 93 р. VIII Закону про ЄСВ.

Заява подається не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем її закінчення і за наявності переліку територій, де проводилася АТО, затвердженого КМУ. Такий перелік спочатку затвердили Розпорядженням КМУ від 30.10.2014 р. № 1053-р, а потім Розпорядженням КМУ від 05.11.2014 р. № 1079-р призупинили його дію.

Таким чином, наразі, у зв’язку з відсутністю переліку територій, де проводилася АТО, виходить, що законного права скористатися звільненням від сплати ЄСВ і подання звітності, передбаченого ч. 93 р. VIII Закону про ЄСВ, у платників податків із зони АТО немає. Позицію податківців із цього приводу красномовно озвучила донецька ДФС: до закінчення АТО ЄСВ підлягає сплаті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»