2 грудня Верховна Рада України затвердила новий склад уряду. Экономічний блок — посади Міністра економічного развитку і торгівлі України, а також Міністра фінансів України дісталися ще вчорашнім іноземцям — відповідно литовцю Айварасу Абромавічусу, американці українського походження Яресько Наталії. Нагадаємо: напередодні обом, а також грузину Олександру Квіташвілі, призначенному на посаду Міністра охорони здоров’я України, Указом Президента було надано українське громадянство.

Вітаємо з призначенням на такі відповідальні державні пости і бажаємо виправдати надану довіру!

Разом із тим українцям мало що відомо про новоспечених міністрів, тому наведемо коротку біографічну довідку.

Айварас Абромавічус

Народився в м. Вільнюс, Литва, 38 років.

Має ступінь бакалавра в галузі міжнародного бізнесу в Concordia International University (Естонія) і Concordia University (штат Вісконсін, США).

З 1996 року працював в естонському підрозділі «Hansabank» і вже в 22 роки став директором департаменту цінних паперів.

У 1999-2002 р.р. — начальник трейдингового управління Brunswick Emerging Market — проекту по інтернет-брокериджу на ринках, що розвиваються.

З 2002 року працює у шведській компанії «East Capital», є партнером, керуючим фондом. Нині очолює київський офіс компанії і проживає в Києві.

Фонд інвестує в ринки східної Європи, зокрема Росії та України. За словами партнерів, Айварас добре розуміє економіку пострадянських країн, йому не потрібно пояснювати українські реалії. Крім того, його вважають одним з кращих керуючих активами в Центральній і Східній Європі.

Дружина Катерина — громадянка України, один з директорів української компанії «Агро Регіон».

Наталія Яресько

Народилася і виросла в Чикаго в сім’ї вихідців з України (батько родом з Полтавщини, мамині батьки з Івано-Франківщини), які емігрували під час Другої світової війни.

У 1987 отримала ступінь бакалавра в сфері бухгалтерського обліку в університеті Де Поля в Чикаго, має диплом CPA. У 1989 году отримала ступінь магістра в Галузі державної політики в Гарвардський інстітуті державного управління ім. Дж. Ф. Кеннеді.

У 1992 р переїхала в Україну, де їй запропонували очолити економічний відділ посольства США в Україні. Згодом, у 1995 р., після закінчення контракту, пішла працювати у фонд WNISEF («Western NIS Enterprise Fund»), який інвестував в малий і середній бізнес. У 2006 р. разом із партнерами створила новий фонд — «Emerging Europe Growht Fund» і керуючу компанію «Horizon Capital», співзасновником якої є і сьогодні.

У 2003 році нагороджена президентом України Орденом Княгині Ольги III ступеня «За активну діяльність у спріянні процесам економічного розвітку країни, Формування її позитивного нвестіційного іміджу».

Заміжня, має двох дітей, вільно володіє українською та англійською мовами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»