Вибірковий аналіз результатів виконання митних формальностей, необхідних для пропуску транспортних засобів особистого користування на митну територію України, свідчить про численні факти ввезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування іноземцями — резидентами України, яким видано посвідку на постійне місце проживання, з порушенням вимог ч. 3 ст. 380 Митного кодексу України.

Законом України від 22.09.2011 р. № 3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що:

  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, — це іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на постійне проживання, якщо інше не встановлено законом;
  • посвідка на постійне проживання — це документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні;
  • в'їзд в Україну та виїзд з України іноземців, які постійно проживають на території України, здійснюється за паспортним документом і посвідкою на постійне проживання.

Із метою запобігання ухиленню від сплати митних платежів іноземцями-резидентами під час ввезення транспортних засобів особистого користування на митну територію України наголошується на необхідності під час здійснення митного контролю проведення ретельного аналізу відомостей та відміток, які містяться у паспортних та інших документах, що надають право на перетинання державного кордону України (лист ДФС від 25.11.2014 р. № 11633/7/99-99-24-01-03-17).

Дії іноземця-резидента, пов'язані з ненаданням посвідки на постійне проживання разом із паспортним документом для підтвердження резидентського статусу особи під час ввезення транспортного засобу особистого користування, можуть мати ознаки порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 485 МКУ, у частині вчинення протиправних дій, спрямованих на ухилення від сплати митних платежів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»