Нагадаємо, що відповідно до п. 93 р. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ, платники, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ (зокрема своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок), на період із 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника ЄСВ, яка подається ним до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

ДФС у підкатегорії 301.10 «ЗІР» для платників податків із зони АТО, які сплачували ЄСВ після 14.04.2014 р.,стосовно можливості повернення такого ЄСВ відмітила наступне: п. 4 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. № 450, передбачено повернення надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, безпідставно стягнених сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів на відповідний рахунок контролюючого органу, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719.

Нарахований, обчислений і сплачений ЄСВ на нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в описаній ситуації не є надміру або помилково сплаченими коштами.

Це означає, що суми ЄСВ, сплачені з 14.04.2014 р. протягом дії АТО, платниками, які в повному обсязі нарахували, обчислили і сплатили ЄСВ на нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), не підлягають поверненню. У рахунок майбутніх платежів зазначені суми ЄСВ також не зараховуються, оскільки вони не є сумами помилково сплачених коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»