Порядок надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, затверджено постановою КМУ від 12.11.2014 р. № 643. Ним, зокрема, передбачено, що для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, така особа або її законний представник подає за місцем проживання чи місцем перебування до держадміністрації заяву про надання такого статусу.

До заяви додаються:

  • копія сторінок паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, які містять відомості про прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання;
  • документи, що підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою;
  • дві фотокартки розміром 3 х 4 сантиметри.

Далі із такою особою або її законним представником проводиться співбесіда за участі посадової особи держадміністрації, яка заповнює облікову картку особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Після проведення співбесіди особа, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник ознайомлюється з обліковою карткою та підписує її. Заява реєструється у відповідному журналі.

У подальшому місцева держадміністрація протягом одного місяця із дня реєстрації заяви, подає Мінсоцполітики копії заяви та відповідних документів для розгляду та прийняття відповідного рішення. А Мінсоцполітики не пізніше ніж протягом 3 місяців від дати реєстрації заяви надсилає місцевій держадміністрації рішення про надання статусу особи, депортованої за національною ознакою (разом із бланком посвідчення), або відмову в його наданні з обґрунтуванням причин такої відмови.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»