Такий висновок зробили фахівці ДПСУ, зазначивши водночас, що чинним законодавством не встановлено обов’язку щодо необхідності використання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) суб’єктами господарювання, які не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Нагадаємо: обов’язок приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) визначений постановою КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» від 29.09.2010 р. № 878. Згідно з її нормами, такий обов’язок встановлено для суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО.

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», фізособи-підприємці під час здійснення продажу товарів (надання послуг) не застосовують РРО та розрахункові книжки за умови сплати єдиного податку.

Оскільки фізособи-єдинники не зобов’язані використовувати РРО, значить на них не поширюються вимоги Постанови № 878, як наслідок, такі фізособи-єдинники не зобов’язані застосовувати платіжні термінали.

                                        

Лист Міндоходів від 29.04.2013 р. № 2397/5/99-99-18-05-16

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»