Починаючи з 25.11.2014 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб і публічних діячів» від 14.10.2014 р. № 1701-VІІ.

Відповідно до його норм, уся інформація про зареєстровані права та їх обтяження, що міститься в Державному реєстрі прав, стане відкритою та загальнодоступною.

Проте фізичні та юридичні особи зможуть отримати інформацію з Державного реєстру прав лише за об’єктом нерухомого майна в електронній формі через офіційний веб-сайт Державної реєстраційної служби чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто чи поштовим відправленням органам державної реєстрації прав і нотаріусам у порядку, який повинен визначити Кабмін упродовж 3 місяців.

Інформація, отримана в електронній формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, прирівняна до паперової, є офіційною.

Проте, якщо зайти на сайт Укрдержреєстру, то єдине, що там знаходимо, так це розділ «Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту, у якому необхідно вказати дані для отримання інформації про розгляд заяви, зазначені в картці прийому заяви. Водночас це більш схоже на перевірку стану розгляду заяви особи щодо реєстрації її прав на нерухомість, аніж на можливість он-лайн пошуку по реєстру речових прав на нерухомість.

Таким чином, коли стане повноцінним он-лайн доступ до реєстру речових прав на нерухомість поки незрозуміло.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»