Підприємству не потрібно застосовувати РРО, якщо платіжний термінал використовується в рамках агентського договору з банком. Адже, по суті, підприємство надає агентські послуги з приймання платежів від споживачів послуг мобільного зв’язку від імені та за рахунок Банку з метою переказу на рахунок Оператора мобільного зв’язку. За що й отримує відповідну агентську винагороду.

А відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час виконання всіх банківських операцій (крім операцій із купівлі-продажу іноземної валюти).

Діяльність, пов’язана з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки, є побутовими послугами. Перелік послуг, які належать до побутових, визначається КМУ та не може змінюватися протягом бюджетного року. У Переліку послуг, що належать до побутових і підлягають патентуванню, затвердженому постановою КМУ від 27.04.1998 р. № 576, послуги, які надавались позивачем, відсутні.

Тож у підприємства немає обов’язку одержувати торговий патент для здійснення операцій із використанням програмно-технічного комплексу самообслуговування.

Ухвала ВАСУ від 09.10.2012 р. № К/9991/470/11

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»