Так, на засіданні Верховної Ради в другому читанні були прийняті законопроекти № 2833 – 2835, які створюють передумови для ефективної реалізації податкової та митної політики в державі у зв’язку зі створенням на базі Державної податкової служби України та Державної митної служби Міністерства доходів і зборів України.

Законопроектом № 2833 вносяться відповідні зміни до Податкового кодексу. Документом визначаються законодавчі умови функціонування єдиної загальної системи адміністрування податків під проводом уповноваженого центрального органу виконавчої влади — Міністерства доходів і зборів. У чинній системі податкового адміністрування замість податкових органів з’являються органи доходів і зборів.

До повноважень Міністерства законопроект відносить формування й реалізацію державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску, а також боротьбу з правопорушеннями в цих сферах. Відповідно, законопроектом передбачено, що норми Податкового кодексу України в частині утворення та діяльності  підрозділів податкової міліції в складі Міністерства доходів і зборів діють до прийняття законодавчого акту щодо податкової міліції, що цілком узгоджується із положеннями Указу Президента України від 18.03.2013 р. № 141/2013.

Законопроект № 2834 вносить відповідні зміни до Митного кодексу. Замість «митних органів» вживатимуться терміни «органи доходів і зборів» та «митниці». Крім того, упроваджується уніфікація служби в органах доходів і зборів — податківці та митники однаково здійснюватимуть проходження державної служби, матимуть одну процедуру присвоєння звань, а також однаковий рівень правового та соціального захисту. Водночас зміна існуючих процедур митного контролю та митного оформлення товарів, адміністрування митних платежів, а також порядку та способів боротьби з контрабандою й порушеннями митних правил законопроектом не передбачається.

Нарешті законопроектом № 2835 вносяться зміни до 118 законодавчих актів, якими так чи інакше регулюється участь у правовідносинах органів Державної податкової та митної служб. Відповідно, у цих законах тепер фігуруватимуть органи доходів і зборів. Також цей документ передбачає, що функції адміністрування ЄСВ відтепер покладаються на Міністерство доходів і зборів.

За інформацією офіційного порталу Міндоходів

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»