Державна фіскальна служба в листі від 28.10.2014 р. № 8668/7/99-99-11-17 нагадала порядок встановлення ознак «бюджетна установа», «підприємство УТОГ/УТОС», «підприємство громадської організації інвалідів» у реєстрі страхувальників.

Відповідно до п. 7 Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 458, бюджетні установи, підприємства та організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариства УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів становить не менш як 50 % загальної чисельності працівників і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, а також підприємства та організації громадських організацій інвалідів, у яких кількість інвалідів становить не менш як 50 % загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 % суми витрат на оплату праці, подають до фіскального органу документи про підтвердження зазначеного статусу.

Після отримання від платника єдиного внеску документів, що підтверджують статус бюджетної установи, підприємства та організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів, фіскальний орган вносить відповідний запис до реєстру страхувальників. У свою чергу, документи, отримані від платника, долучаються до облікової справи такого платника.

Водночас платник єдиного внеску може встановити тільки одну з таких ознак.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»