Територіальний орган ДФС у Тернопільській області повідомляє про майбутні зміни в порядку бюджетного відшкодування ПДВ, що набирає чинності вже з 1 грудня поточного року.

Нова форма декларації з ПДВ дає можливість змінити напрям відшкодування ПДВ (п. 5 р. V Порядку). А саме, якщо платником податку, відповідно до п. 200.6 ст. 200 ПКУ, приймається рішення про отримання на рахунок у банку бюджетного відшкодування сум податку, задекларованих у рядку 23.2 декларацій попередніх звітних (податкових) періодів, то воно приймається за умови наявності в картках особових рахунків на момент прийняття рішення залишку невикористаної суми податку, що була задекларована до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань наступних звітних (податкових) періодів.

Платником податку за такий відповідний звітний (податковий) період подається уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. В уточнюючому розрахунку сума залишку бюджетного відшкодування (або сума його залишку) зазначається у рядку 23.2 із знаком «–», а у рядку 23.1 — зі знаком «+». До уточнюючого розрахунку подаються (Д2) (додаток 2), (Д3) (додаток 3), (Д4) (додаток 4).

Докладніше про це в матеріалі «Зміни в умовах бюджетного відшкодування та ПДВ-реєстрація інвесторів в угодах про розподіл продукції»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»