Регулятор акцентував увагу банків на обов’язку неухильного виконання вимог постанови Правління Національного банку України від 06.08.2014 р. № 466 (даліПостанова № 466). Відповідний лист було надіслано банківським установам у зв’язку з набранням чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 04.11.2014 р. «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» від 14.11.2014 р. № 875/2014.

Нагадаємо: Постановою № 466 врегульовано питання обмеження здійснення фінансових операцій банками та небанківськими установами і національним оператором поштового зв’язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, у населених пунктах, що не контролюються українською владою.

Відповідно до вимог пункту 1 Постанови № 466, банки України призупиняють здійснення усіх видів фінансових операцій у населених пунктах, що не контролюються українською владою.

До вищезазначених операцій відносяться, зокрема, операції з обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб’єктам господарювання усіх форм власності.

Згідно з пунктом 4 Постанови № 466, банки відновлюють фінансові операції після переходу району/міста обласного значення Донецької та/або Луганської областей під контроль української влади.

Нагадаємо: Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (розпорядження КМУ від 07.11.2014 р. № 1085-р).

Донецька область

Луганська область

Міста обласного значення:

м. Донецьк;

м. Луганськ;

м. Докучаєвськ;

м. Алчевськ;

м. Горлівка;

м. Антрацит;

м. Єнакієве (крім м. Вуглегірська);

м. Брянка;

м. Жданівка;

м. Кіровськ;

м. Кіровське;

м. Красний Луч;

м. Макіївка;

м. Краснодон;

м. Сніжне;

м. Первомайськ;

м. Торез;

м. Ровеньки;

м. Харцизьк (у тому числі м. Зугрес);

м. Свердловськ;

м. Шахтарськ;

м. Стаханов

м. Ясинувата

 

Населені пункти:

Амвросіївського району;

Антрацитівського району;

Новоазовського району:

Краснодонського району;

с. Піонерське;

Лутугинського району;

с. Приморське;

Перевальського району;

с. Комінтернове;

Свердловського району;

с. Водяне;

Слов’яносербського району*

с. Заїченко;

 

с. Широкине;

 

с. Бердянське;

 

с. Павлопіль;

 

с. Пищевик;

 

с. Черненко;

 

с. Лебединське;

 

с. Сопине;

 

Старобешівського району;

 

Шахтарського району

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»