Громадяни, які вже сплатили податок на нерухомість, можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості». Для цього потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом із тим сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку в 2014 році.

У Міндоходів запевняють, що платникам податків нема підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу, для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Нагадаємо: Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об’єктів житлової нерухомості».

Згідно з цим Законом, не обкладаються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти житлової нерухомості, які належать прийомним сім’ям, сім’ям опікунів, піклувальників дітей, у яких виховуються троє та більше дітей, а також об’єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа, але не більше одного такого об’єкта на дитину. 

Однак пільги зі сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються в підприємницькій діяльності). До того ж міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані в установленому законом порядку, і використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Законом переглянуто розмір житлової площі, на який надаватимуться пільги:

  • для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
  • для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;
  • для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів.

Тобто пільга на сплату податку застосовуватиметься до сукупної житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що належить платникам податку, незалежно від кількості таких об’єктів.

Передбачено також, що для всіх фізичних осіб у 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватися та сплачуватися не буде.

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»