ДФС у листі від 05.11.2014 р. № 6280/6/99-99-17-03-03-15 роз’яснила порядок застосування пп.пп. 165.1.54, 170.7.8 ПКУ в частині звільнення від оподаткування благодійної допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей. Детальніше про види допомоги та перелік осіб, які звільнені від оподаткування такої допомоги, ми писали в матеріалі: «Благодійну допомогу для постраждалих унаслідок АТО звільнили від обкладення ПДФО» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 185/2014.

У листі ДФС наголосила, що до оподатковуваного доходу не включається благодійна допомога в будь-якій сумі (вартості), виплачена (надана), зокрема, благодійником — юридичною особою на користь учасників бойових дій та членів їх сімей за умови дотримання пп. 170.7.8 ПКУ (у нормі визначені цілі використання допомоги).

Обов'язок щодо контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги (учасниками бойових дій та членами їх сімей) покладається на благодійника — юрособу.

Водночас набувач благодійної допомоги зобов'язаний підтвердити благодійнику — юридичній особі статус учасника бойових дій. Члени сімей зазначених осіб зобов'язані підтвердити родинний зв'язок із учасником бойових дій, статус учасника бойових дій, поранення, інше пошкодження здоров'я, гибель та інші пошкодження внаслідок АТО.

Після отримання вищезазначених підтверджень цільового використання коштів благодійник — юрособа зазначає відомості про надані суми благодійної допомоги в податковій звітності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»