Такого висновку дійшли судді з огляду на те, що належним чином підтверджені первинними документами господарські операції між контрагентами, один із яких визнаний порушником податкової дисципліни, не можуть вважатися недійсними. Суми за операціями з таким контрагентом можуть бути віднесені добросовісним платником до податкового кредиту з ПДВ (якщо такі операції підтверджені первинними документами, які не мають дефектів як форми, так і змісту).

Водночас суд серед іншого наводить аргументацію, посилаючись на практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої чітко визначено дію правила індивідуальної відповідальності платника податків, згідно з  яким добросовісний платник не має зазнавати негативних наслідків через порушення з боку його контрагентів.

А українське чинне законодавство не зобов’язує платника податків перевіряти безпосереднього контрагента на предмет виконання ним вимог податкового законодавства чи його наявність за місцезнаходженням, перед тим як відносити відповідні суми витрат до податкових витрат і суми ПДВ до податкового кредиту.

Ухвала ВАСУ від 19.06.2013 р. № К/9991/63643/12 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»