Міндоходів підготувало законопроект, який має на меті обмежити недобросовісне використання громадянами спрощеного порядку переміщення (пересилання) товарів через митний кордон України.

У законопроекті передбачається, що в разі якщо товари, які пересилаються через митний кордон України, мають ознаки подрібненої партії товарів і/або товарів, які зазвичай не використовуються для задоволення звичайних повсякденних потреб громадян, такі товари незалежно від їх фактурної вартості підлягають письмовому декларуванню.

Такими ознаками можуть бути:

 1) споживчі якості товарів, що свідчать про їх застосування в промисловості, а не для задоволення звичайних повсякденних побутових потреб громадян;

 2) кількість та однорідність товарів (найменування, розмір, фасон, колір тощо);

 3) періодичність переміщення товарів.

 Крім цього, у законопроекті пропонується зменшити неоподатковану вартість індивідуальної посилки з 300 євро до 100 євро.

Нагадаємо: чинне законодавство передбачає спрощений порядок перетину кордону товарами, що пересилаються громадянами для особистих і сімейних потреб, не пов’язаних із підприємницькою діяльністю. Із таких посилок не сплачуються митні платежі.

Проте підставою для розробки зазначеного вище проекту стали численні випадки, коли спрощений порядок пересилки товарів використовується підприємцями в комерційних цілях. Зокрема розповсюдженою є практика переміщення через митний кордон України товарів однорідного характеру чи подрібненими партіями в дозволеному вартісному й ваговому еквіваленті та, як правило, щодня (раз на 24 години).

До того ж типовим є випадок, коли суб’єкт підприємницької діяльності в Україні замовляє в юридичної особи за кордоном партію товарів, що надходить окремими міжнародними поштовими та/або експрес-відправленнями, вартість кожного з яких не перевищує неоподатковану митну вартість (300 євро), а одержувачами зазначаються інші фізичні особи. Для отримання вказаних відправлень фактичний замовник товару пред’являє довіреності від фізичних осіб, визначених як одержувачі відправлень, і фактично отримує комерційну партію товарів, але без оподаткування митними платежами.

 

За інформацією офіційного порталу Міндоходів

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»