Центральним органам виконавчої влади та місцевим держадміністраціям до 1 грудня 2014 року доручено забезпечити переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (далі — тимчасово неконтрольована територія), у населені пункти, які повністю контролюються органами державної влади. Це передбачено п. 3 постанови КМУ «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014 р. № 595, яка запрацювала з 11.11.2014 р. Цим же документом затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню і надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (даліПорядок № 595). Водночас перелік населених пунктів тимчасово неконтрольованої території має визначити Уряд за поданням СБУ.

Переміщення бюджетної установи на контрольовану територію, а також її функціонування на цій території мають відбуватися за рішенням органу вищого рівня, а в разі переміщення органу місцевого самоврядування — за рішенням відповідної місцевої ради (абз. 2 п. 4 Порядку № 595).

Інформацію про тимчасову зміну місцезнаходження бюджетної установи слід надати державному реєстратору для внесення даних до Єдиного державного реєстру.

Детальніше в матеріалі «Переміщення бюджетної установи з неконтрольованої території: прийняття рішення та реєстраційні дії».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»