ДФС у підкатегорії 132.02 «ЗІР» повідомила, що сума нарахованої зарплати учням (слухачам) професійно-технічних навчальних закладів за фактично виконаний обсяг робіт в період виробничої практики є об’єктом обкладення військовим збором.

Податківці аргументували свою позицію тим, що незважаючи на те, що з учнями не укладається трудовий договір у звичному розумінні таких правовідносин, фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежного від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформленим, якщо робота проводилася за розпорядженням чи з відома роботодавця.

У свою чергу, час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, а зважаючи на те, що за фактично виконаний обсяг робіт учнями, слухачами за період виробничого навчання і виробничої практики відповідно до виробничих завдань підприємство нараховує їм заробітну плату — така виплата підпадає під об’єкт обкладення військовим збором.

Отже, зарплата учням (слухачам) професійно-технічних навчальних закладів за фактично виконаний обсяг робіт у період виробничої практики є об’єктом обкладення військовим збором.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»