Із прийняттям Закону № 17061 викладено у новій редакції ст. 14 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 р. № 1636-VІІ.

Відтак, у новому викладі відповідною статтею передбачено, зокрема, що упродовж строку тимчасової окупації внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території АР Крим звільняється від обов’язку погашення основної суми іпотечного кредиту та нарахованих відсотків за ним, якщо об’єктом іпотеки є майно, розташоване (зареєстроване) на території, що після укладення такого іпотечного договору була тимчасово окупована.

Водночас такий пільговий захід не поширюється на нерухоме житлове майно, загальна площа якого перевищує показники, установлені ст. 265 Податкового кодексу України. Так само скористатися відповідною нормою не зможуть громадяни України, які виїжджають із тимчасово окупованої території АР Крим за межі державного кордону України на місце постійного проживання або змінюють своє громадянство.

1Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 р. № 1706-VІІ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»