Мінінфраструктури затвердило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом.

Вони поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які провадять госпдіяльність щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом. Органом ліцензування є Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті.

Зокрема Ліцензійними умовами визначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний:

  • виконувати свої поточні та можливі фінансові зобов’язання перед споживачами послуг;
  • забезпечити фізичний захист, охорону, безпеку та зберігання небезпечного вантажу;
  • забезпечити формування та просування своїх поїздів згідно з установленим напрямком вагонопотоків, планом формування поїздів;
  • забезпечити в установленому законодавством порядку страхування відповідальності на випадок настання негативних наслідків під час надання послуг з перевезення небезпечних вантажів.

Крім цього, суб’єкту господарювання необхідно мати сертифікат відповідності, виданий органом із сертифікації згідно з Положенням про сертифікаційну діяльність на залізничному транспорті України, затвердженим наказом Мінтранспорту від 01.06.1998 р. № 207, який свідчить про можливість надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом відповідно до регламентних технічних умов.

Наказ Мінінфраструктури «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу залізничним транспортом» від 28.05.2013 р. № 321.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 04.07.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»