Міністр соціальної політики України Наталія Королевська нагадала, що новий Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI надає право на отримання 50% компенсації ЄСВ тим роботодавцям, які створюють нові високооплачувані робочі місця — із заробітною платою від трьох мінімальних і вище.

«Тобто якщо роботодавець створив таку позицію із зарплатою 4000 гривень, держава поверне йому близько 1000 гривень. Таким чином, йому буде вигідно і легалізувати зарплату, і працівнику її виплачувати», — наголосила Міністр.

Інша норма закону надає можливість роботодавцю отримати компенсацію 100% ЄСВ, якщо він бере на роботу молодь, одиноких матерів, інвалідів, дітей-сиріт, людей старшого віку.

Крім того, вона підкреслила, що окремі положення Закону «Про зайнятість населення» дають реальні механізми залучення кваліфікованих спеціалістів до роботи на селі. «Особливо це стосується вчителів, лікарів, працівників культури. Якщо молодь готова їхати на село, ми даємо своєрідний «старт-ап» — підйомні 10 мінімальних заробітних плат і житло, яке перейде у власність молодої людини за умови відпрацювання 10 років», — підкреслила Міністр.

До того ж Наталія Королевська нагадала про можливості для тих, хто бажає відкрити власну справу. За її словами, середній розмір допомоги для відкриття малого бізнесу становить приблизно 16 тисяч гривень.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінсоцполітики

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»