Мінфін наказом від 14.11.2014 р. № 1127 (даліНаказ № 1127) затвердив зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі Порядок № 1588). Серед іншого, зміни пов’язані з приведенням у відповідність порядку до чинного законодавства в частині спрощення процедури держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізосіб-підприємців, створення ВЕЗ «Крим» і провадження діяльності на тимчасово окупованих територіях.

Наказ № 1127 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Його було опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» № 215 (5344) за 19.11.2014 р.

Зокрема, за оновленим Порядком № 1588:

  • заплановано протягом місяця із дня набрання чинності змін (тобто до 19.12.2014 р.) перевести на обслуговування платників податків, які розташовані на тимчасово окупованій території, до інших органів ДФС;
  • облік кримських платників податків здійснюватимуть із ознакою «суб’єкт вільної економічної зони «Крим»».

Крім того, у разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників податків із території проведення АТО або тимчасово неконтрольованої території на територію в областях або м. Києві та отримання контролюючими органами відомостей Держреєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків або заяви № 1-ОПП або № 5-ОПП із позначкою «Зміни», — облік таких платників податків здійснюватимуть із урахуванням наступного:

1)контролюючі органи за новим місцезнаходженням/місцем проживання здійснюють обробку відомостей з Єдиного державного реєстру або приймання заяв і документів від платників податків, а також взяття їх на облік не пізніше наступного робочого дня із дня отримання відповідних відомостей (документів);

2)стосовно платників податків, які до набрання чинності змін (до 19.11.2014 р.) змінили місцезнаходження /місце проживання і не були взяті на облік, як платники податків за новим місцезнаходженням — контролюючі органи беруть таких платників податків на облік протягом 2 днів після набрання чинності змінами (тобто до 21.11.2014 р.).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»