Держпідприємництво розробило законопроект, яким передбачається визначити єдиний перелік органів державного нагляду (контролю) та сфер їх нагляду, який наразі відсутній. Так, буде прописано вичерпний перелік видів господарської діяльності, де органи контролю можуть здійснювати перевірки. Вихід за ці рамки буде вже незаконним.
Щоб зменшити навантаження на підприємців, пропонується проводити комплексні планові перевірки суб’єкта господарювання протягом календарного року спільно з усіма органами контролю, які відповідно до закону можуть їх здійснювати. Плани проведення таких заходів мають оприлюднюватися на сайтах відомств. В онлайн-доступі також будуть нормативно-правові акти, дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів нагляду (контролю). Крім того, заборонятиметься перевірка додержання вимог актів, щодо яких не забезпечено вільний і безоплатний доступ суб’єктів господарювання. На веб-сайтах органів державного нагляду (контролю) буде розміщена узагальнена інформація про результати перевірок та виявлені типові порушення, роз’яснення щодо змісту відповідних вимог нормативно-правових актів.
Завдяки новому законопроекту прогнозується прибрати такі схеми маніпулювання. Тому передбачається виключити як підставу для проведення позапланових перевірок звернення юридичних осіб. У зверненнях же фізичних осіб має бути доведено, що порушення підприємця призвели до матеріальної шкоди або ж порушено гарантоване Конституцією України право на належні, безпечні та здорові умови праці, безпечне для життя та здоров’я довкілля, безпечність продукції, робіт і послуг.
Текст законопроекту за посиланням: http://www.dkrp.gov.ua/info/1803.
 
 
 
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»