Процес відкриття бізнесу в Україні може займати від 18 до 21 дня і передбачає такі процедури: реєстрація суб’єкта господарювання державним реєстратором, реєстрація платника ПДВ, відкриття рахунка в банку, сповіщення податкових органів про відкриття рахунка. І хоча Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206 створені правові умови для широкого застосування електронних технологій при реєстрації підприємств, проте строки здійснення реєстраційних процедур не зазнали суттєвих змін. Задля усунення цих недоліків Мінекономрозвитку пропонує внести зміни до законодавчих актів, якими встановлено загальні вимоги до відкриття бізнесу.

Таким чином, із метою спрощення порядку відкриття бізнесу, задля покращення інвестиційного клімату та підвищення позиції України в рейтингу «Doing Business» Мінекономрозвитку і торгівлі України розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу». Проект розміщено тут.

У проекті запропоновано відмовитися від перекидання папірців, принаймні, банкам пропонують користуватися Інтернетом і для відкриття рахунку шукати записи про реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців. Крім того в проекті пропонується не справляти реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юрособи або фізособи- підприємця.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»