НБУ в листі від 13.11.2014 р. № 25-110/66786 висловився з приводу повернення банками без виконання платіжних вимог державних виконавців у зв'язку відсутністю на другому і третьому примірниках підписів відповідальних осіб стягувача та відбитка печатки.

Відповідно до п. 2.24 глави 2 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22 (даліІнструкція), списання коштів (і в повній, і в частковій сумі) з рахунку платника здійснюється на підставі примірника розрахункового документа, який залишається на зберіганні в банку платника.

Водночас п. 2.7 глави 2 Інструкції встановлена вимога до примірника розрахункового документа (незалежно від способу його виготовлення) та реєстру платіжних вимог, які залишаються в банку. Такий примірник та реєстр платіжних вимог має містити відбиток печатки (якщо картка зі зразками підписів та відбитком печатки містить відбиток печатки) і підписи/підпис відповідальних/ої осіб/особи. Ця вимога не поширюється на інші примірники розрахункових документів, які клієнт/стягувач подає до банку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»