Депозитарні установи, які працюють на окремій території (в населених пунктах Донецької та Луганської областей, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції), мають повідомити НКЦПФР і НДУ (Національний депозитарій України) про неможливість (у разі такої неможливості) виконувати будь-яку зі своїх функцій із зазначенням дати зупинення її провадження.

Норма передбачена в рішенні «Щодо запобігання порушень прав інвесторів та уникнення ризиків професійних учасників» від 11.11.2014 р. (далі — Рішення).

У разі неотримання такого повідомлення протягом 15 робочих днів із дня набрання чинності Рішенням, НКЦПФР вважатиме депозитарну установу та/або її структурні підрозділи такими, що зупинили діяльність з наступного дня після останнього виходу на зв'язок з НДУ та не підтримання його протягом 5 робочих днів поспіль.

У випадку, якщо депозитарна установа не змінила свого місцезнаходження, вона має протягом 5 робочих днів із дня набрання чинності цим рішенням передати бази даних депозитарного обліку та інформацію, необхідну для отримання доступу до них (паролі) до НДУ (за допомогою розробленого НДУ спеціального сервісу), після чого зупинити проведення будь-яких операцій за рахунками депонентів цінних паперів, відкритими в депозитарній установі або її структурному підрозділі, до закінчення проведення АТО та створення умов, необхідних для відновлення провадження професійної діяльності на фондовому ринку.

Документ поданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України і набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»