Міністерство юстиції провело аналіз стану справ на підприємствах України, які перебувають на стадії банкрутства. Метою аналізу було виявлення тих підприємств, які за своїми економічними показниками та наявними активами здатні відновити платоспроможність і погасити заборгованість перед кредиторами. А також — виокремлення тих підприємств, які не мають ніяких перспектив погасити заборгованість, і тому провадження в таких справах має наслідком виключно затягування процедури банкрутства та накопичення боргів.

Водночас під час аналізу виявлено, що переважна більшість підприємств, які роками перебувають у стадіях розпорядження майном або санації, не мають ніяких потенційних можливостей для відновлення платоспроможності.

Так, на сьогодні в Україні нараховується 8811 підприємств, що перебувають у процедурі банкрутства. З них  438 підприємств — це державні або підприємства, у статутному фонді яких державі належать більше 25%. Решта —  підприємства приватного сектору економіки.

У державному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей, як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова, технічна діяльність, освіта, охорона здоров’я.

У приватному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей економіки, як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, постачання електроенергії, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, будівництво, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність, тимчасове розміщення й організація харчування, фінансова та страхова діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова та технічна діяльність, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, освіта, охорона здоров’я, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок тощо.

Проведений аналіз також засвідчив, що після набрання чинності 19 січня 2013 року нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом» від 14.05.1992 р. № 2343-XII в країні суттєво скоротилася кількість підприємств, що перебувають під процедурою банкрутства. Зокрема протягом квітня-червня поточного року кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася майже на 8% — з 9549 до 8811.

За інформацією Урядового порталу

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»