Фахівці ДФС у підкатегорії 101.18.01 «ЗІР» роз’яснили: чи має право платник ПДВ змінити напрямок бюджетного відшкодування із повернення сум бюджетного відшкодування на рахунок у банку на зменшення податкових зобов'язань із ПДВ наступних звітних (податкових) періодів.

Якщо платник ПДВ прийняв рішення про зарахування у повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань із ПДВ, то про це він має зазначити у декларації з ПДВ і заяві про отримання бюджетного відшкодування (п. 200.6 ПКУ).

Якщо ж цього не було зазначено, то платник податків зберігає право на отримання бюджетного відшкодування засобами в майбутніх звітних (податкових) періодах.

У такому разі змінити напрямок бюджетного відшкодування з «на рахунок платника у банку» на «у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів» платники ПДВ не зможуть. Адже це не передбачено ПКУ.

Водночас, навпаки, змінити напрямок бюджетного відшкодування з «у зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів» на «рахунок платника у банку» можливо (підкатегорії 101.18.01 «ЗІР»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»