Фахівці ДФС на своєму офіційному сайті оприлюднили для громадського обговорення проект постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабміну від 29.12.2010 р. № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних».

Такий проект розроблено відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII у частині впровадження електронного адміністрування ПДВ.

Проектом передбачено, що всі податкові накладні, складені після 01.01.2015 р., і розрахунки коригування до них підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) із дотриманням вимог про наявність відповідної суми ПДВ. Зокрема, це стосується податкових накладних і розрахунків коригування, які:

  • не видаються одержувачу (покупцю) і залишаються у постачальника (продавця);
  • складені при отриманні послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територія України;
  • складені в рамках виконання угод про розподіл продукції.

Водночас уточнено, що розрахунок коригування, складений після 01.01.2015 р., до податкової накладної, складеної до цієї дати, і відомості якої не підлягали внесенню в ЄРПН у зв'язку з недосягненням встановленого обсягу, підлягає реєстрації в ЄРПН після реєстрації такої накладної.

У свою чергу, у проекті прописано порядок накладання електронного цифрового підпису на розрахунок коригування під час реєстрації його в ЄРПН.

Нововведення до Порядку ведення Реєстру податкових накладних очікується вже з 01.01.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»