Фахівці ДФС у підкатегорії 109.02 «ЗІР» відповіли на питання: чи застосовуються РРО та РК при здійсненні продажу пива у пляшках та бляшанках ФОП — платником єдиного податку.

Відповідно до п. 296.10 ПКУ та п. 6 ст. 9 Закону про РРО   , підприємців-єдинників звільнено від обов’язкового застосування РРО та розрахункових книжок (РК), а ось п. 1 Переліку № 1336   , навпаки, зобов’язував використовувати РК в разі роздрібної торгівлі пивом і продовольчими товарами.

Водночас Перелік № 1336 прийнятий для забезпечення реалізації ст. 10 Закону про РРО, якою, зокрема, передбачено наступне: РК не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених ст. 9 Закону про РРО — а цей виняток як раз і стосується фізосіб-єдинників.

Таким чином, податківці у своєму роз'ясненні зазначають, що підприємці-єдинники, які здійснюють продаж пива не зобов’язані (однак можуть за власним бажанням) застосовувати РРО та РК при продажу пива.

 

1 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

 

 

2 Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»