Держпідприємництво інформує про деякі питання розміщення Державного Прапора України, а також прапора іноземної держави на території суб’єкта господарської діяльності та необхідності отримання спеціального дозволу на таке розміщення.

Згідно зі ст. 20 Конституції України опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Проте нині немає закону, який би регулював порядок використання Державного Прапора України, — зазначає Держпідприємництво.

Відповідно до загальних вимог до реклами, закріплених ст. 8 Закону України «Про рекламу», у рекламі забороняється, зокрема, використовувати або імітувати:

  • зображення Державного Герба України, Державного Прапора України;
  • звучання Державного Гімну України;
  • зображення державних символів інших держав і міжнародних організацій;
  • офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, окрім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності.

Водночас розміщення Державного Прапора України або прапора іншої держави на території чи на будівлі ресторану, на думку Держпідприємництва, не є використанням чи імітуванням його зображення.

У свою чергу, у Законі України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» відсутній відповідний дозвіл, у зв’язку з чим необхідності в його отриманні немає.

Держпідприємництво наголошує: забороняється вимагати від суб’єктів господарювання отримання дозвільних документів, які не внесені до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»