Наразі вже ні для кого не новина, що затверджена Держстатом типова форма № 3 подорожнього листа службового легкового автомобіля втратила чинність.

Однак перед бухгалтерами постало питання, за яким документом слід списувати фактично витрачені пально-мастильні матеріали. Адже донедавна таким документом слугував саме подорожній лист типової форми № 3.

Стосовно цього Держстат зазначив, що підприємства, які експлуатують автотранспортні засоби, мають право не виписувати водіям подорожні листи. У разі ж потреби підприємства самостійно приймають рішення щодо використання подорожніх листів у своїй господарській діяльності. Водночас він зауважив, що питання списання фактично витрачених пально-мастильних матеріалів під час експлуатації транспортних засобів на підставі тих чи інших первинних документів, у тому числі подорожніх листів, не належить до його компетенції.

Отже, враховуючи той факт, що підприємства із втратою чинності подорожнього листа не позбавлені можливості й надалі використовувати його у своїй діяльності, вважаємо, що для списання паливно-мастильних матеріалів вони також можуть використовувати подорожній лист типової форми № 3. Більш детально щодо цього ми писали в матеріалі «За яким документом списувати витрати на ПММ» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 16 (25) за 2013 рік.

Лист Держстату України від 09.04.2013 р. № 18.1-25/Т-26-13/26

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»