ДФС в системі «ЗІР» (підкатегорія 109.12) висловила свою позицію стосовно «паперового» звітування при використанні резервного РРО.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність за формою № 3ВР-1 не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо Законом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку (абз. 2 п. 7 ст. 3 Закону про РРО  ). Зазначена норма стосується тих, хто використовує КОРО та РК.

Спеціалісти ДФС нагадали, що резервний РРО використовується виключно в період виходу з ладу основного РРО або в разі вичерпання його строку служби.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті (абз. 3 п. 7 ст. 3 Закону про РРО  ).

Отже, суб’єкти господарювання, які подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт за формою № 3ВР-1 про використання РРО, в тому числі резервних РРО.

 

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»