Нацбанк вирішив підкорегувати дію нормативних актів стосовно випуску та використання банківських карток в Україні. З цією метою було видано постанову Правління НБУ від 05.11.2014 р. № 705, яка відмінила дію Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 30.04.2010 р. № 223. У свою чергу, з 12.11.2014 р. запрацювало Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням.

Кардинальних змін майже немає. Зокрема, банківські картки більше не є апріорі власністю банку. Тепер питання власності на картку прописується в договорі.

Водночас при роботі з картками банки мають приділити особливу увагу порядку встановлення курсу купівлі–продажу, обміну іноземної валюти під час здійснення операцій та порядку погашення у гривні валютної заборгованості за карткою.

Віднині банк зобов’язаний в договорі розказати клієнту про своє право зупиняти платіжні операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму відповідно до вимог законодавства України, і про право банку на час встановлення правомірності переказу зупиняти зарахування коштів на рахунок користувача у разі надходження від банку-ініціатора повідомлення про неналежний переказ коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»