Процедура погодження взяття на облік податкового векселя передбачена лише у разі отримання спирту за нульовою ставкою за умовами пп. 229.1.1 ПКУ і не розповсюджується на випадки отримання спирту для виробництва алкогольних напоїв — зазначила ДФС у своєму листі від 26.09.2014 р. № 5543/7/99-99-21-05-17.

Вимоги до подання довідки до податкового векселя визначені п. 10 Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб'єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1257 (далі — Порядок).

У свою чергу, цей Порядок визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання спирту етилового, на який згідно з пп. 229.1.1 ПКУ встановлено нульову ставку акцизного податку за 1 літр 100% спирту, та який використовується для виробництва виноградних, плодово-ягідних, інших виноматеріалів і сусла та вермутів, лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, продуктів органічного синтезу, біопалива та бензинів моторних сумішевих із вмістом біоетанолу, етил-терт-бутилового етеру (ЕТБЕ), інших добавок на основі біоетанолу.

Більше того, оскільки векселедержателем є контролюючий орган за місцем реєстрації векселедавця (п. 2 Порядку), то така процедура передачі та розгляду має здійснюватися виключно в порядку взаємодії між головними управліннями та територіальними органами ДФС без залучення суб'єктів господарювання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»