Міністерствам, іншим ЦОВВ, місцевим держадміністраціям доручено до 1 грудня 2014 р. перемістити бюджетні установи, підприємства та організації, що належать до сфери їх управління, із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (далі — тимчасово неконтрольована територія), у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі. Про це йдеться у постанові КМУ від 07.11.2014 р. № 595.

Перелік населених пунктів тимчасово неконтрольованої території визначається КМУ за поданням СБУ.

Керівникам бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, доручено у місячний строк із дня набрання чинності цією постановою внести зміни до штатних розписів, кошторисів (планів використання бюджетних коштів) і до статутів (інших установчих документів) установ, підприємств та організацій, які на момент набрання чинності цією постановою переміщені з тимчасово неконтрольованої території, з урахуванням зміни чисельності працівників і наявних умов для здійснення їх функцій.

Заробітна плата (грошове забезпечення, суддівська винагорода) працівникам (військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу) установи за період, коли установа розміщувалася на тимчасово неконтрольованій території, а в подальшому територія була повернута під контроль органів державної влади, або установа була переміщена в населений пункт, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі (далі — контрольована територія), виплачується у повному обсязі за рахунок кошторису (плану використання бюджетних коштів) установи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»