На офіційному сайті ПФУ з’явився проект постанови, якою планується внести зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 08.10.2010 р. № 22-2.

Зміни до згаданого вище Порядку здебільшого пов’язані зі змінами до Закону про ЄСВ, які стосуються включення в число платників єдиного внеску осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

З огляду на сказане, окрім нововведень по тексту Порядку № 22-2, змін також зазнають:

  • таблиця відповідності кодів категорій застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 2 до Порядку № 22-2). Її доповнять новими кодами 41 – 44;
  • таблиця 1 «Нарахування єдиного внеску» (додаток 4 до Порядку № 22-2);
  • ярлик додатку 5 до Порядку №22-2 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (Форма № Д5 (річна));
  • ярлик додатку 6 до Порядку №22-2 «Звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів Пенсійного фонду України» (Форма № Д6 (річна)).

Щойно документ приймуть, ми обов’язково розмістимо його на нашому сайті з коментарем редакції в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»