У новому Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957 з’явилися приписи щодо заповнення податкової накладної ДЛЯ філії (структурного підрозділу). Отож, платники ПДВ, у разі постачання товарів/послуг філіям (структурним підрозділам), під час складання податкової накладної продавець у графі «Покупець» разом із найменуванням головного підприємства – платника ПДВ, зазначають найменування такої філії (структурного підрозділу), яка фактично є від імені головного підприємства (покупця) стороною договору.

У підкатегорії 101.19 системи «ЗІР» податківці і раніше на цьому наполягали. От тільки нормативного підґрунтя для таких вказівок не було. Пояснювали контролери свої вимоги специфікою податкового обліку платників, які мають філії чи відокремлені підрозділи. Тож якщо раніше платники могли й не дослухатися до побажань податківців, то тепер таке наповнення графи «Покупець» у податковій накладній для філії – вимоги п. 1 Порядку № 957.

Нагадаємо, нові правила заповнення податкових накладних, як і нова форма, як очікується, будуть застосовуватися з 1 грудня 2014 р. У п. 4 Наказу № 957 зазначено, що цей нормативно-правовий акт набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного оприлюднення. За інформацією сайту «Офіційного вісника України», наказ планують опублікувати у № 87 за 07.11.2014 р.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»