Фахівці ДФС у підкатегорії 102.06.03 «ЗІР» роз’яснили, чи зміниться податковий облік позичальника за отриманою поворотною фінансовою допомогою від позикодавця — платника податку, якщо такий позикодавець перейде на спеціальний режим оподаткування (ЄП або ФСП).

Отже, такий отримувач фіндопомоги за підсумками податкового періоду, у якому позикодавець перебував на загальній системі оподаткування, до складу доходу має включити суму умовно нарахованих процентів.

Починаючи зі звітного періоду, у якому позикодавець перейшов на спрощену систему оподаткування, платник податку має врахувати у складі доходу суму фінансової допомоги (її частину), що залишилась неповернутою на кінець такого звітного періоду.

У разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, у якому відбулося таке повернення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»