Мiндоходiв у своєму листі надало роз’яснення щодо порядку проведення документальних перевірок з питань державної митної справи до законодавчого їх урегулювання та внесення змін до Митного кодексу України.

Так, вiдповiдно до пп. 1 п. 6 Положення про Мiнiстерство доходів i зборів України, затвердженого Указом Президента України вiд 18.03.2013 р. № 141/2013, Мiндоходiв має право проводити перевірки платників податків (крім НБУ) i звірки, у тому числі після проведення процедур митного контролю та митного оформлення.

Головним управлінням Міндоходів делеговано право проводити документальні перевірки з питань державної митної справи. Порядок проведення та оформлення результатів таких перевірок регламентовано виключно нормами Митного кодексу України та вiдповiдних підзаконних нормативно-правових актів.

За потреби головні управління Міндоходів мають право включати в склад робочої групи з проведення документальної перевірки (з виданням вiдповiдного посвідчення на право проведення перевірки) посадових осіб митниць Мiндоходiв (за попереднім погодженням із начальником такої митниці).

 

         Лист Міндоходів від 21.06.2013 р. № 9069/7/99-99-22-02-03-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»