НБУ з 05.11.2014 р. вводить особливості здійснення переказів в іноземній валюті та гривні на користь суб’єктів Криму. Про це йдеться у п. 2 постанови НБУ від 03.11.2014 р. № 699.

Перекази (платежі) з материкової території України на територію вільної економічної зони «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим») або з території ВЕЗ «Крим» на материкову територію України здійснюються у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Національного банку України для операцій з переказу коштів за межі України/в Україну.

Такі перекази здійснюються у гривні або іноземній валюті 1-ї і 2-ї груп Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 4 лютого 1998 року № 34 (далі — іноземна валюта), з урахуванням таких особливостей.

Резиденти здійснюють перекази в іноземній валюті та гривні на користь суб’єктів Криму з метою оплати зобов’язань, пов’язаних з розташованим на території Криму майном (крім цінних паперів), що було набуте цими резидентами до набрання чинності Законом.

Юридичні особи здійснюють такі перекази на підставі документів, що підтверджують право власності на таке майно, та документів, що підтверджують наявність підстав для здійснення оплати зобов’язань.

Фізичні особи, які мають податкову адресу на іншій території України, ніж ВЕЗ «Крим», зобов’язані задекларувати об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у їх власності й розташовані на території ВЕЗ «Крим».

Фізичні особи для здійснення переказів, що пов’язані з об’єктами житлової нерухомості, подають до банку документ про декларування. Виконання фізичними особами зобов’язань, пов’язаних з іншим майном, здійснюється банками на підставі документів, що підтверджують наявність підстав для здійснення оплати зобов’язань.

Переказ коштів із метою оплати зобов’язань, пов’язаних з розташованим на території Криму майном, резиденти здійснюють із власних поточних рахунків, відкритих в уповноважених банках.

Інвестиції резидентів в об’єкти інвестиційної діяльності, розташовані (зареєстровані) на території Криму, забороняються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»