ВСУ у справі № 6-127цс14 виклав правову позицію щодо погашення зобов’язань за кредитивним лімітом за банківською карткою.

При отриманні позичальником кредиту у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку, яким установлено не тільки щомісячні платежі погашення кредиту, а й кінцевий строк повного погашення кредиту, перебіг трирічного строку позовної давності стосовно щомісячних платежів починається після несплати чергового платежу, а щодо повернення кредиту в повному обсязі — не після закінчення строку дії договору, а після закінчення кінцевого строку повного погашення кредиту.

У розглянутій справі, відповідно до умов договору, укладеного між банком та позивачем, кінцевий строк виконання кредитного зобов’язання відповідає строку дії картки. Строк дії картки в договорі визначений у два роки.

Автоматичне неодноразове продовження дії картки не змінює строку виконання кредитного зобов’язання, отже, продовження дії картки для настання кінцевого строку повернення заборгованості значення немає.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»