Сьогодні, 01.07.2013 р., набирає чинності низка нормативно-правових актів, серед них:

  •  Закон України від 14.05.2013 р. № 231-VII, відповідно до якого допомога по вагітності та пологах стає базою для нарахування й утримання ЄСВ. Детальніше про ці та інші зміни, внесені законом, можна прочитати тут;
  • Постанова КМУ від 29.05.2013 р. № 420, якою затверджено Типовий договір оренди водних об’єктів. Детальніше про нього можна прочитати тут;
  • Постанова НБУ від 20.06.2013 р. № 241, якою НБУ визначив нормативи обов’язкового резервування для формування банками обов’язкових резервів. Детальніше про це можна прочитати тут.

Крім того, сьогодні введено в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності» від 20.06.2013 р. № 353-VII (далі — Закон № 353), яким внесено зміни до Кодексу цивільного захисту України.

Так, зокрема, йдеться про скасування норми, якою передбачалось подання до 1 січня 2014 року декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які діють на підставі дозволів на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об’єктів та об’єктів іншого призначення, впровадження нових технологій, передачу для виробництва зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, виданих відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку».

Разом із тим Закон № 353 не відміняє декларативний принцип початку роботи підприємств, передбачений у ст. 57 Кодексу цивільного захисту України.

Окрім цього, Законом № 353 доповнено перелік випадків, коли декларацію відповідності не потрібно подавати. Так, на сьогодні з урахуванням змін декларація не подається:

  • 1) на використання торговельних місць, кіосків і контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
  • 2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником;
  • 3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»